Підкорення Говерли

ПУБЛИКАЦИЯ ОТ: lbig

В рамках реалізації міської цільової програми “Турбота. Назустріч киянам” на ‎2016-2018 роки з 13 по 15 жовтня відбувся реабілітаційний захід для бійців АТО. Проведення заходу ініціювали спеціалісти благодійної організації “Світ без залежності”, які працюють в напрямку профілактики та подолання алко- та наркозалежності.
3-денний захід проходив у мальовничих осінніх Карпатах, природа яких наповнювала учасників ресурсами та енергією. Покращення внутрішнього морально-психологічного стану бійців вібувалося шляхом проведення груп соціально-психологічної самопідтримки та самодопомоги, освітньо-культорологічних та патріотично-виховних заходів. Так, хлопці, окрім поглибленого професійно спрямованого спілкування, мали змогу пізнати гуцульську культуру. Цьому сприяло відвідування музею Гуцульщини, що вразив експозицією народного одягу та вишивки, колекцією предметів побуту та витворів мистецтва. Також під час заходу учасники побували в Музеї-криївці УПА, де відтворено підземні сховища українського підпілля та висвітлено історію української повстанської армії. Там мали честь долучитись до святкування дня відкриття музею та відзначення 75-річчя створення УПА, налагодити зв’язок з місцевими організаціями підтримки учасників АТО та презентувати свою діяльність. Надзвичайну цікавість викликала зустріч з чудовою людиною, членом УПА, 97-літньою жінкою, яка пережила війну та 5 років провела в таборах. Почуті розповіді дали можливість дізнатись більше про історію українського народу без прикрас та міфів, і усвідомити приклад сильної волі та духовної витримки.
Звичайно, що учасники заходу не могли відмовити собі у задоволенні поспілкуватися з природою Карпат – милуватися мальовничими схилами, що вкриті густими лісами, попри які простяглась гірська річка Чорний Черемош та зійти командою на найвищу точку на території України – гору Говерлу.
«Це були дійсно незабутні враження. Наша мандрівка виявилась саме тим ресурсом, що сповнив хлопців енергією, мотивацією та життєдайним духом.» – згадують учасники.
Дякуємо директору Департаменту соціальної політики Крикунову Юрію Володимировичу та директору Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колобовій Ярославі Валеріївні за підтримку та сприяння в організації заходу.
Висловлюємо щиру вдячність за гостинність, професіоналізм, привітність та щирі серця Петру Тинкалюку, Ганні Кумлик, Андрію Мельничуку, Івану Дроняку, Ігорю Рибенчуку, Василю Триндохіру, Галині Арсенійчук, Юлії Соломійчук та директору Верховинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ользі Соломійчук.

Перезвонить